Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Akcja "Pies w szkole"

Wzorem szkół z całej Polski w Zespole Szkół Samochodowych zagościły dwa pieski: roczna Elsa oraz  czteroletnia Aura.  W ramach pilotażowej akcji „Pies w szkole” wdrożyliśmy program,  w  którym psy wywierają pozytywny wpływ na zachowanie uczniów.  Zarówno Elsa, jak i Aura są koleżankami naszych uczniów. Pani Martyna Kominiarczuk  - Michałowska, prywatnie właścicielka psów uważa, że „dzięki tym wizytom uczniowie uczą się szacunku do zwierząt.

Program „Pies w szkole” jest odpowiedzią na sygnały wysłane przez uczniów”.  Uczniowie, na których lekcjach towarzyszyły  Elsa i Aura byli spokojnie, skupieni oraz wycieszeni. Obecność psów pomaga im w neutralizowaniu codziennego stresu. Zdecydowanie aktywniej pracowali na lekcjach, chętniej zgłaszali się i wypowiadali, jak również przełamywali swoje obawy i lęki.   Podczas kontaktu uczniów ze zwierzętami zaobserwowaliśmy zmiany w zachowaniu uczniów oraz myśleniu na temat zwierząt.   Zauważyliśmy  też, że uczniowie, którzy na co dzień są wycofani, mało rozmowni, zaczęli nam opowiadać o swoich doświadczeniach ze zwierzętami. Okazało się, że wśród naszych uczniów mamy wielu wielbicieli piesków. Pani Martyna Kominiarczuk  - Michałowska przeprowadziła dla  7 klas lekcje  o tym: jak wygląda opieka nad psami i jakie są potrzeby psów, opowiedziała o sposobach komunikacji pomiędzy właścicielem, a psami oraz zaprezentowała sztuczki jakie wykonują Aura i Elsa. Warto podkreślić, że Pani Martyna cały czas szkoli swoje psy, Elsa uczestniczy w szkoleniu Agility, natomiast Aura świetna jest w obdience (posłuszeństwo).

Banery/Logo