Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Aktualności

Artykuły

 • Dzień roweru wyróżnione

  Celebrując "Dzień roweru" reprezentacja naszej szkoły pod czujnym okiem Pani Renaty Oknińskiej, Pani Liliany Galar i Pana Grzegorza Jaworskiego udali się na rowerową wycieczkę do miejscowości Karczowiska. „Wybraliśmy właśnie taką ciekawą formą relaksu połączoną z wysiłkiem i aktywnością fizyczną” – Grzegorz Jaworski.

  Czytaj Więcej o: Dzień roweru
 • Fundusze europejskie wyróżnione

  W ostatnim czasie, w naszych murach gościliśmy Panią Katarzynę Jastrzębską, przedstawiciela Punktu Informacyjnego  Funduszy Europejskich w Legnicy, która przeprowadziła lekcje europejskie. Podczas zajęć nasi uczniowie uzyskali informacje o możliwościach pozyskania wsparcia unijnego na cele rozpoczęcia i rozwijania działalności gospodarczej oraz aktualne możliwości wsparcia unijnego.

  Czytaj Więcej o: Fundusze europejskie
 • "Na kołach po Polsce" wyróżnione

  Zespół Szkół Samochodowych w Legnicy organizuje 25. 04. 2024 r. event pod hasłem „NA KOŁACH PO POLSCE”. Pomysł narodził się z inicjatywy zaprezentowania i przybliżenia rynku pracy branży samochodowej i jej specyfiki nie tylko uczniom legnickiej samochodówki, ale także młodzieży, mieszkańcom i wszystkim zainteresowanym tematem z Legnicy i okolic. Wydarzenie to promuje nie tylko zawód kierowcy samochodu ciężarowego, ale również bezpieczeństwo poruszania się na drodze i doskonalenie techniki jazdy. W trakcie trwania eventu będzie możliwość spotkania z profesjonalistami, którzy podzielą się swoim doświadczeniem. Zorganizowanie wydarzenia było możliwe dzięki Firmom wspierającym.

   

  Czytaj Więcej o: "Na kołach po Polsce"
 • XV Legnickie Targi Edukacyjne wyróżnione

  Dzisiaj w Collegium Witelona w Legnicy odbyły się XV Targi Edukacyjne. Celem targów edukacyjnych było przybliżenie uczniom szkół ponadpodstawowych dostępnych ofert edukacyjnych szkół średnich i wyższych uczelni. Nasza szkoła przedstawiła szeroką ofertę zawodową związaną z następującymi kierunkami: technik pojazdów samochodowych, technik mechanik z kwalifikacją: użytkowanie obrabiarek skrawających, technik mechatronik, kierowca mechanik, mechanik i elektromechanik pojazdów samochodowych, operator obrabiarek skrawających, mechatronik.

  Czytaj Więcej o: XV Legnickie Targi Edukacyjne
 • Akcja "Pies w szkole" wyróżnione

  Wzorem szkół z całej Polski w Zespole Szkół Samochodowych zagościły dwa pieski: roczna Elsa oraz  czteroletnia Aura.  W ramach pilotażowej akcji „Pies w szkole” wdrożyliśmy program,  w  którym psy wywierają pozytywny wpływ na zachowanie uczniów.  Zarówno Elsa, jak i Aura są koleżankami naszych uczniów. Pani Martyna Kominiarczuk  - Michałowska, prywatnie właścicielka psów uważa, że „dzięki tym wizytom uczniowie uczą się szacunku do zwierząt.

  Czytaj Więcej o: Akcja "Pies w szkole"

Banery/Logo