Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Elektromechanik Pojazdów Samochodowych

SZKOLNY KLUB PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

Logo Medyk

Życie stawia nas  - starszych i młodszych - w różnych sytuacjach, nie zawsze przyjemnych    i komfortowych. W jednej  chwili możemy być uczestnikami święta i radości . W innej stajemy się świadkami zdarzenia zagrażającego zdrowiu lub życiu drugiej osoby. Te drugie należą do tych sytuacji, wobec których nie wolno nam przejść obojętnie, bowiem od naszej reakcji wiele może zależeć.

Oczywiście, do udzielenia fachowej pomocy są odpowiednio wykształceni i przygotowani ludzie. Ale wypadki, niestety, dzieją się też tam, gdzie ich nie ma.

W naszej szkole kształcimy na różnych kierunkach.  Na każdym z nich uczeń może zdobyć prawo jazdy kat. „B”.  

W czasie kursu są godziny poświęcone nauce udzielania pierwszej pomocy. Nie jest ich na tyle wystarczająco aby nabyć pewności, że będąc w trakcie zdarzenia możemy sobie poradzić. Kontynuacją szkolenia, ale też początkiem dla wielu takiego szkolenia, są zajęcia w naszym szkolnym klubie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Prowadzącymi zajęcia z teorii i praktyki są znakomici fachowcy – praktycy. Nie odmówili nam i poprowadzili ćwiczenia ratownicy medyczni, ratownicy–górnicy, strażacy.

O podstawy zasad udzielania pierwszej pomocy zadbał nauczyciel naszej szkoły – Zbigniew Strojek.

Na zajęcia Szkolnego Klubu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej zaproszenie jest zawsze otwarte
Umiejętność niesienia pierwszej pomocy, zanim zjawi się lekarz to rzecz, którą powinien umieć KAŻDY – nie tylko kierowca !

 

 

Autor: Barbara Olszewska

Artykuły

 • Jest moc wyróżnione

  Nasza szkoła może  pochwalić się wieloma osiągnięciami – jednym z nich jest działający Szkolny Klub Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.

  Nasza „ekipa medyczna”  jest obecna na każdej większej uroczystości czy imprezie organizowanej na terenie szkoły: Dzień Motocykla, Mistrz Kierownicy, uroczystość 70-lecia szkoły.

  Czytaj Więcej o: Jest moc
 • W „Samochodówce” uczą się nie tylko naprawiać samochody wyróżnione

  Kilkudziesięciu uczniów Zespołu Szkół Samochodowych systematycznie szkoli się z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia w kole młodych ratowników prowadzą ratownicy z OSP - ORW „Pinoter”. Dzięki temu uczniowie uratowali życie człowiekowi.

  Piotr Ferens systematycznie spotyka się z uczniami Zespołu Szkół Samochodowych i poszerza ich wiedzę. Chętnych do udziału w zajęciach nie brakuje. Uczniowie mają bowiem świadomość, że dzięki temu mogą zrobić coś ważnego, uratować komuś życie. Tak właśnie stało się podczas jednej ze szkolnych uroczystości.

  Czytaj Więcej o: W „Samochodówce” uczą się nie tylko naprawiać samochody

Banery/Logo