Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

KOŁO PRZYJACIÓŁ DZIECI

Koło Przyjaciół Dzieci przy Zespole Szkół Samochodowych w Legnicy

„ Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym

sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka”

Jan Paweł II

Działamy już od 2002 roku. Jesteśmy kołem, które od lat działa bardzo aktywnie i prężnie. Od samego początku przewodniczącą naszego koła jest pani Beata Kartowicz.

Kilkakrotnie zdobywaliśmy najwyższe miejsca w rankingu szkół ponadgimnazjalnych w zakresie działalności a w 2017 roku otrzymaliśmy puchar Prezesa Miejskiego Oddziału TPD dla najaktywniejszej szkoły w Legnicy w dziedzinie Wolontariatu.

Naszym najważniejszym celem jest niesienie dobra i zarażanie tym i wyrabianie nawyku pomagania innym , zauważania ich potrzeb oraz rozbudzania empatii.

Nasi członkowie, których z roku na rok jest coraz więcej chętnie włączają się we wszystkie akcje organizowane przez Okręgowy i Miejski Oddział TPD a także inicjuje własne przedsięwzięcia. Szczególnie zaangażowaliśmy się w pomoc przy organizowaniu Paraolimpiady w Legnicy a także w zbiórkę darów żywnościowych w legnickich hipermarketach. Każdego roku organizujemy na terenie szkoły zbiórki maskotek, przyborów szkolnych i słodyczy, zwłaszcza przed Świętami Bożego Narodzenia. Zainicjowaliśmy również akcję „Zajączek” przed Świętami Wielkiej Nocy.

Uczniowie , którzy pod opieką pana katechety Grzegorza Pawlika oddają krew, ratując życie chorym , dzielą się otrzymanymi czekoladami z TPD i Domami Dziecka w Legnicy.

Uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych biorą również udział w konkursach plastycznych i fotograficznych np. „Chrońmy przyrodę ojczystą” czy „Żyjmy zdrowo i bezpiecznie”.

Tradycją stało się również uczestnictwo w wieczorze poświęconemu „Janowi Pawłowi II”.

Nasze koło stara się być bardzo aktywne na terenie miasta , wie doskonale, że dzięki inicjatywom Towarzystwa Przyjaciół Dzieci wiele najmłodszych mieszkańców Legnicy oraz osoby niepełnosprawne mogą choć przez chwilę być radosne, a uśmiech na ich twarzach daje nam wiele satysfakcji.

Nasze największe osiągnięcia w ostatnich dwóch latach to najwyższe odznaczenia , jakie można otrzymać w mieście Legnica za działalność wolontariacką!

2020- Superwolontariusz TPD- Mateusz Karpiejczyk

2019 – Superwolontariusz TPD- Kacper Przyłucki

2019- WOLONTARIUSZ ROKU TEAM LEGNICA- Szymon Bieńkowski

Artykuły

 • Weekend cudów wyróżnione

  Blisko sto dzieci bawiło się dzisiaj na zorganizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Legnica - TPD Spotkaniu Mikołajkowym. Wolontariusze ZSS. Dziękujemy za pomoc
  w organizacji zabawy mikołajkowej. Dzięki wam na twarzach wielu dzieci zagościł dziś uśmiech. 

  Czytaj Więcej o: Weekend cudów
 • Paraolimpiada 2022 wyróżnione

  Wolontariusze Samochodówki najlepsi!
  Na terenie Szkoły Podstawowej nr1 odbyła się wczoraj XVIII Legnicka Paraolimpiada TPD oraz Festyn Integracyjny "Pożegnanie Lata 2022". Na festyn i Paraolimpiadę przyjechali uczestnicy z całego Zagłębia Miedziowego. Jak co roku wolontariusze naszej szkoły aktywnie włączyli się w pomoc przy organizacji tego wydarzenia.
  Dziękujemy za okazane serca i poświęcony czas!!!❤️❤️❤️❤️
  Czytaj Więcej o: Paraolimpiada 2022

Banery/Logo