Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

KIEROWCA MECHANIK


Kierowca mechanik - jest zawodem, który został utworzony w naszej szkole w 2017 roku z inicjatywy przedsiębiorców. Obecnie na rynku pracy istnieje  bardzo duże zapotrzebowanie na kierowców mechaników.  W trakcie trzyletniej edukacji branżowa szkoła  przygotowuje ucznia do pracy w firmach transportowych, do prowadzenia własnej działalności gospodarczej jako kierowca mechanik oraz do realizowania  prac związanych z obsługą środków transportu drogowego, prowadzenia oceny stanu technicznego pojazdu, jak również wykonywania naprawy środków transportu drogowego.

W oddziale punktowane będą następujące przedmioty: język polski, informatyka, matematyka, język obcy.
 
 
Kwalifikacja, która obowiązuje w tym zawodzie:
 
TDR.01 - Eksploatacja środków transportu.
 

 
Uczniowie, którzy zdecydują się na ten kierunek mają możliwość uzyskania prawa jazdy kat. "B" i kat. "C"- ZA DARMO.
W ramach organizowanego kursu przez szkołę są przygotowani do egzaminu teoretycznego i praktycznego na prawo jazdy kat. "B" i kat. "C". Egzamin państwowy uczniowie zdają w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Legnicy.
W toku 3-letniej nauki w Branżowej Szkole I stopnia uczeń zdobywa wykształcenie ogólne i zawodowe, a po ukończeniu szkoły i zdaniu egzaminu potwierdzającego kwalifikację w zakresie eksploatacji środków transportu drogowego uzyskuje tytuł zawodowy – kierowcy mechanika. Uzyskany dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe jest honorowany przez kraje Unii Europejskiej.

Autor: Wanat Karolina

Banery/Logo