Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

ZWOLNIENI Z TEORII

Od 2019 nasza szkoła bierze udziału w praktycznej, ogólnopolskiej Olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”, w ramach której uczniowie sami organizują projekty społeczne, dzięki którym zdobywają kompetencje proinnowacyjne, potrzebne w pracy i prawdziwym życiu takie jak: empatia i poczucie sprawstwa, kreatywność, praca zespołowa, komunikacja czy rozwiązywanie problemów. Za zrealizowanie w praktyce projekt uczestnicy uzyskują międzynarodowe certyfikaty biznesowe, sygnowane m.in. przez Project Management Institute R.E.P.

Po realizacji własnej inicjatywy uczestników prowadzi innowacyjna platforma edukacyjna. Dzięki niej wiedzą jak działać i uczą się zarządzania projektem w profesjonalny sposób.

W 2020 projekt Dawcy szpiku ZSS zdobył 9 miejsce na Dolnym Śląsku Grupa Maturzystów z rocznika 2020 W ramach projektu "#KOMÓRKOMANIA" zorganizowała tydzień "DAWCY SZPIKU ZSS" w naszej szkole. W ramach akcji zachęcała do zostania dawcą krwiotwórczych komórek macierzystych. Zorganizowała spotkanie z dawcą szpiku, który wyjaśnił na czym dokładnie polega rekrutacja oraz sam przebieg przeprowadzonego zabiegu. Przygotowała kiermasz ciast oraz pozyskała sponsorów i przeprowadziła loterię fantową, z której dochód przeznaczono na wsparcie fundacji DKMSu. Ukoronowaniem całej akcji była rejestracja potencjalnych dawców szpiku

Artykuły

 • Zróbmy to razem! wyróżnione

  ZRÓBMY TO RAZEM!

  Dzień Dawcy Szpiku

  w Zespole Szkół Samochodowych w Legnicy

  ul. Słubicka 7

  12 październik 2023 r.

  godz. 9.00-15.00

  Zapraszamy do udziału w akcji wszystkich chętnych mieszkańców Legnicy i okolic, pracowników i uczniów.

  Przyjdź i zarejestruj się w bazie potencjalnych Dawców/ wiek dawcy pomiędzy 18-55 rokiem życia.

  Przyłącz się do wspólnej walki z nowotworami krwi.

  Czytaj Więcej o: Zróbmy to razem!
 • Ogólnopolska Olimpiada Zwolnionych z Teorii wyróżnione

  Zespół Szkół Samochodowych już trzeci rok z rzędu przystępuje to ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnionych z Teorii. Dnia 20 września 2021 roku odwiedziła nas trasowiczka Paulina Domek, która uczniom naszej szkoły przedstawiała jak realizacja projektów wpływa na nasz samorozwój i kształtuje nasze  zarządzanie czasem. W tym  roku  również  organizujemy  praktyczną,  ogólnopolską  Olimpiadę  Zwolnieni z Teorii, w ramach której uczniowie sami organizują projekty społeczne.

  Czytaj Więcej o: Ogólnopolska Olimpiada Zwolnionych z Teorii

Banery/Logo