Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

BIBLIOTEKA

W bibliotece Zespołu Szkół Samochodowych, oprócz typowego dla każdej szkolnej biblioteki zbioru lektur i podręczników oraz działu beletrystyki wzbogacanego zgodnie z zainteresowaniami uczniów i przy współpracy z nimi, znajduje się bogaty księgozbiór specjalistyczny, wynikający tematycznie z profilu naszej szkoły.  W jego skład wchodzą wydawnictwa związane z motoryzacją oraz przedmiotami zawodowymi nauczanymi w ZSS. Księgozbiór jest gromadzony od momentu powstania szkoły w 1952 roku. Znajdują się w nim książki i czasopisma o wartości archiwalnej, cenne dla fanów historii motoryzacji. Dział książek o tematyce technicznej, w tym podręczników do przedmiotów zawodowych, jest stale i  systematycznie wzbogacany dzięki pomocy finansowej firm patronackich współpracujących z naszą placówką: Wezi-Tec, IOW SERVICE, Winerberger.
Biblioteka szkolna jest centrum dydaktyczno - informacyjnym dla uczniów, ich rodziców i nauczycieli. Uczniowie mogą tu korzystać z pięciu stanowisk komputerowych, skanera, drukarki oraz kserokopiarki.

Artykuły

  • Akcja Czytaj PL. wyróżnione

    Nie z tej ziemi – taka właśnie jest akcja Czytaj PL. Jak inaczej bowiem nazwać przedsięwzięcie, dzięki któremu przez cały miesiąc można czytać książki za darmo? Już od 7 lat w ramach Czytaj PL aplikacja Woblink umożliwia bezpłatne pobieranie e-booków i audiobooków. Wśród udostępnionych w tym roku 12 tytułów znajdują się książki nagrodzone i docenione przez krytyków oraz czytelników. Akcja rozpocznie się 2 listopada i potrwa do końca miesiąca. 

    Czytaj Więcej o: Akcja Czytaj PL.

Banery/Logo