Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

PROJEKTY

Kluczowym  założeniem projektu jest skuteczniejsze dostosowanie dolnośląskiego systemu kształcenia i szkolenia zawodowego do potrzeb rynku pracy. Głównym zadaniem 
w ramach projektu „Wsparcie Kształcenia Zawodowego – Poprawa Efektów” będzie realizacja staży/praktyk zawodowych w latach szkolnych: 2020/2021, 2021/2022, 2022/2023. Dodatkowym zadaniem będą pozalekcyjne zajęcia z przedmiotów zawodowych (praktyczne/teoretyczne), przygotowujące do trzech kolejnych (w każdym roku szkolnym) egzaminów zawodowych, jak również realizacja przez szkoły uczestniczące w projekcie próbnych egzaminów.

Projekt będzie realizowany od marca 2020 do czerwca 2023 roku. Beneficjentem jest Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, wydział edukacji. Natomiast partnerami gminy: Legnica, Wałbrzych, Wrocław oraz powiaty: bolesławiecki, głogowski, kłodzki, lwówecki, lubiński, oleśnicki, świdnicki i wrocławski.

Ponadto uczniowie w ramach stażu podnoszą swoje praktyczne umiejętności zawodowe oraz zdobywają doświadczenie w pracy, w rzeczywistych warunkach. Uczestnicy stażu zapoznali się z systemem ochrony przeciwpożarowej zastosowanym w wybranej firmie, zasadami ogólnymi BHP oraz zasadami bezpieczeństwa pracy na wybranych stanowiskach pracy.  Poznali strukturę poziomą i pionową wybranej firmy oraz zasady jej funkcjonowania i pozycję w otoczeniu rynkowym. Zaznajomili się z metodologią realizacji czynności montażu, demontażu, konserwacji elementów urządzeń mechanicznych i pojazdów samochodowych oraz z zasadami prowadzenia napraw zgodnie z instrukcją i dokumentacją techniczną.

 

 

Banery/Logo