Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

UKS BILARDOWA SAMOCHODÓWKA

UKS Bilardowa Samochodówka Legnica powstał w 2018 roku w Zespole Szkół Samochodowych w Legnicy. Na początku skromnie z jednym tylko stołem, do którego wkrótce dołączyły kolejne. Obecnie klub dysponuje 3 stołami 9 stopowymi oraz jednym stołem 8 stopowym. Chcielibyśmy w przyszłości powiększyć ich liczebnośc do 6 co w niedalekiej przyszłości pozwoliłoby na organizację większych turniejów bilardowych. Od 2019 roku startujemy w Polskiej II Lidze Bilardowej organizowanej przez Polski Związek Bilardowy. W tym sezonie, który jest naszym trzecim z rzędu, wystartujemy dwoma drużynami- zespołem juniorów i seniorów.

Jako koło organizujemy turnieje charytatywne i akcje świąteczne. We wrześniu zorganizowaliśmy imprezę wspólnie z Polskim Związkiem Bilardowym pod tytułem „Bilard Sportem Wszystkich 6,16,60”, gdzie pokaz swoich umiejętności zaprezentował Bogdan Wołkowski – mistrz świata w trickach bilardowych oraz Mistrzowie Polski Konrad Juszczyszyn i Mieszko Furtyński, którzy pokazali swoje umiejętności  gry w bilard. W lutym 2023r. uczestniczyliśmy jako widzowie w Mistrzostwach Świata w pool bilard organizowanym przez Matchroom Pool.

Serdecznie zapraszamy na naszą stronę na facebooku ------> https://www.facebook.com/UKS-Bilardowa-Samochod%C3%B3wka-Legnica-248615752675781

Naszym celem jest popularyzacja gier bilardowych- pięknego sportu, który wymaga dużej cierpliwości i dużych umiejętności technicznych. Jesteśmy na początku naszej drogi a przed nami jeszcze dużo do zrobienia. Na chwilę obecną w klubie trenuje 15 zawodników i liczymy, że z czasem ta liczba zwielokrotni się. Jeżeli jesteś zainteresowany grą w bilard i chciałbyś do nas dołączyć serdecznie zapraszamy do naszej szkoły i sekcji.

Artykuły

 • 1% UKS Bilardowa Samochodówka wyróżnione

  Drodzy nasi znajomi,

  Na wstępie bardzo dziękujemy za przekazanie nam w zeszłym roku 1% z Waszych zeznań- uzbierało się 450 zł, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Bardzo byśmy prosili o udostępnienie tego postu- tym samym dzięki Wam może on trafić do większej liczby osób. Z góry dziękujemy .

  Jeśli jeszcze nie złożyliście zeznania podatkowego za zeszły rok to prosimy Was o przekazanie 1% podatku na rzecz klubu UKS Bilardowa Samochodówka Legnica.

   

  Czytaj Więcej o: 1% UKS Bilardowa Samochodówka
 • "BILARD SPORTEM WSZYSTKICH 6,16,60 wyróżnione

  Impreza promująca sporty bilardowe w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej bilard "BILARD SPORTEM WSZYSTKICH 6,16,60" w Legnicy przeszła i zapisała się w historii. Swoje niezwykłe umiejętności zaprezentowali 14-krotny Mistrz Świata w trickach bilardowych Bogdan Wołkowski oraz reprezentanci Polski i Mistrzowie Europy Mieszko Fortuński oraz Konrad Juszczyszyn.
  W sali gimnastycznej Zespołu Szkół Zawodowych w Legnicy zebrało się przeszło 300 widzów. Byli to głównie uczniowie legnickich szkół, którzy zobaczyli prawdziwe show, w którym nie zabrakło interakcji z publicznością. Impreza podzielona była na dwie części- w pierwszej mogliśmy zobaczyć występ Bogdana Wołkowskiego, który zaprezentował kilkanaście tricków po których niektórzy łapali się za głowy ze zdumienia i długo zastanawiali się nad sposobem wykonania danego tricku.
  Czytaj Więcej o: "BILARD SPORTEM WSZYSTKICH 6,16,60

Banery/Logo