Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Elektromechanik Pojazdów Samochodowych

ELEKTROMECHANIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH

Elektromechanik pojazdów samochodowych -  absolwent poradzi sobie z prawidłowym instalowaniem w samochodach urządzeń elektrycznych i elektronicznych, ustawieniem zapłonu i świateł samochodowych, z wykorzystaniem najnowszych urządzeń diagnostycznych przy przeprowadzaniu napraw. 

W oddziale punktowane będą następujące przedmioty: język polski, informatyka, matematyka, język obcy.

Kwalifikacja, która obowiązuje w tym zawodzie:

MOT.02 - Obsługa, diagnozowanie oraz naprawa mechatronicznych systemów pojazdów samochodowych.

 

Uczniowie, którzy zdecydują się na ten kierunek mają możliwość uzyskania prawa jazdy  kat. "B"  - ZA DARMO.   W ramach organizowanego kursu przez szkołę są przygotowani do egzaminu teoretycznego i praktycznego na prawo jazdy kat. "B". Egzamin państwowy uczniowie zdają w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Legnicy.

KLASA POD PATRONATEM FIRMY MERCEDES BENZ

 

 

W toku 3-letniej nauki w Branżowej Szkole I stopnia uczeń zdobywa wykształcenie ogólne i zawodowe, a po ukończeniu szkoły i zdaniu egzaminu potwierdzającego kwalifikację w zakresie eksploatacji środków transportu drogowego uzyskuje tytuł zawodowy – kierowcy mechanika.  Uzyskany dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe jest honorowany przez kraje Unii Europejskiej.

 

Autor: Wanat Karolina

Banery/Logo