Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

JUBILEUSZ 70-lecie

Dyrekcja i pracownicy szkoły wyrażają nadzieję, że na obchodach jubileuszu 70-lecia ZSS nie zabraknie absolwentów, obecnych uczniów, rodziców, aktualnych i byłych nauczycieli oraz pracowników szkoły. Niech ten  jubileusz będzie okazją do refleksji nad upływającym czasem i wspomnień o osobach, które zostawiły trwały ślad na kartach historii szkoły, ale także refleksji dotyczących , teraźniejszości i przyszłości Zespołu Szkół Samochodowych.

Zdajemy sobie sprawę, że w życiu niejednego absolwenta są tacy ludzie, których nieustannie nosi się w sercu, których każde wypowiedziane słowo wybrzmiewa w myśli, przywołując najpiękniejsze i wzruszające wspomnienia. Chcemy, aby jubileusz Zespołu Szkół Samochodowych  był właśnie okazją do wielu głębokich wzruszeń i aby przeświecały mu słowa:”
Są w życiu miejsca, czasy i ludzie, których się nie zapomina...”

Prosimy, abyście zapoznali się z naszymi propozycjami związanymi z obchodami jubileuszu, wybrali coś ciekawego dla siebie i zaszczycili nas swoją obecnością. A może chętnie weźmiecie udział nie tylko w jednej a kilku przygotowanych przez nas uroczystościach?.  Bez wątpienia nie może was zabraknąć 16 czerwca 2023 na głównych obchodach jubileuszu szkoły.  Z całego serca zapraszamy.

PROGRAM UROCZYSTYCH OBCHODÓW JUBILEUSZOWYCH

Miejsce: Sala gimnastyczna przy ulicy Słubickiej 7 w Legnicy

8.00

-przemarsz z pocztem sztandarowym na mszę świętą  do kościoła p.w. Św. Rodziny w Legnicy

9.00

– powitanie i rejestracja przybyłych gości

10.00

– oficjalne  rozpoczęcie  „Pikniku”  przez dyrektora szkoły – Grzegorza Gargasia  

10.15 – 15.00

- wystąpienia zaproszonych gości,

- prezentacje współpracujących ze szkołą firm i instytucji,

- występy artystyczne,

-wręczenie podziękowań,

- poczęstunek jak na szkołę „męską” przystało czyli bigosu i kiełbasy nie zabraknie

15.00

– spacer po Legnicy z przewodnikiem „Śladami Zespołu Szkół Samochodowych”

IMPREZY TOWARZYSZĄCE:

  • WRZESIEŃ

Konkurs na logo z okazji 70-lecia ZSS dla uczniów, absolwentów i sympatyków szkoły.

  • PAŹDZIERNIK

Konkurs na wiersz, limeryk, fraszkę o ZSS dla uczniów , absolwentów, byłych nauczycieli oraz wszystkich sympatyków szkoły- do 31.12.2022.

  • LISTOPAD

- 10.11.2022- XV turniej nauczycieli w halowej piłce nożnej z okazji odzyskania niepodległości i 70-lecia ZSS.                                     

- 22.11.2022  godz. 13.00 - Wspomnienia byłego nauczyciela przedmiotów zawodowych  o  ZSS - Władysława Rewaka oraz wernisaż jego  prac plastycznych  „Akwarele- moja pasja”

  • GRUDZIEŃ

- 09.12.2022-  godz. 12.00 - spotkanie z byłą nauczycielką matematyki  ZSS i wielką podróżniczką-  Ryszardą Kosek - "Podróże to Uniwersytet Życia".

Dnia 09.12.2022 o godz. 13:00 odbędzie się spotkanie z legnicką podróżniczką i wieloletnią nauczycielką Zespołu Szkół Samochodowych w Legnicy, panią Ryszarda Kosek, która opowie nam o szkolnych wycieczkach, o miejscach wartych zobaczenia i doświadczeniach w realizacji wyjazdów turystycznych. Pani Ryszarda podróżuje od zawsze. Zwiedziła
6 kontynentów, była w 85 krajach. Podróżowała  kamperem, promem, helikopterem; jeździła na ośle, słoniu i wielbłądzie. Zapraszamy wszystkich, którzy zainteresowani są turystyką, podróżami i chcieliby zdobyć, choć trochę, wiedzy , jak właściwie organizować swój podróżniczy kalendarz.

  • STYCZEŃ

Sportowe spotkanie wielopokoleniowe ludzi( absolwentów, uczniów, pracowników szkoły) z samochodówki pozytywnie zakręconych wokół tenisa stołowego.

Zapraszamy mistrzów, wicemistrzów i uczestników mistrzostw szkoły w tenisie stołowym. Otwieramy furtkę dla chętnych na taką rywalizację – jedyny warunek to związek z legnicką samochodówką w latach 1952- 2022.

Termin zgłoszeń do 31.12.2022r.

- 17.01.2023 godz13.00 Konkurs wiedzy o „Samochodówce” dla uczniów, absolwentów i sympatyków szkoły- czyli dla wszystkich.

  • MARZEC

- 10.03.2022 spotkanie z byłą nauczycielką języka polskiego w ZSS- Janiną Zienkiewicz - Ujek oraz wernisaż jej prac plastycznych „Moje fascynacje…”.

Mistrzostwa ZSS w bilard o puchar dyrektora ZSS.

  • KWIECIEŃ

-  21.04.2022 Wielki Dzień Motocykla- spotkanie  z byłą nauczycielką j. niemieckiego w ZSS oraz  pasjonatką motocykli- Joanną Startnowską - Lupa.

  • MAJ

Sentymentalny Rajd Pokoleniowy śladami legnickiej samochodówki 1952-2022.

Zapraszamy rodziny związane ze szkołą ( dziadków, ojców, synów, córki, wnuków) na turystyczny rowerowy, peszy rajd po miejscach związanych z działalnością szkoły. Czekamy na zgłoszenia do 30.04.2023.

Gwarantujemy obsadę nauczycieli turystów tworzących i znających historię szkoły, niespodzianki, miłą i bezpieczną atmosferę

Turniej Motoryzacyjny  „Złota kierownica ZSS”

Zapraszamy do wzięcia udziału w turnieju organizowanym  przez  Zespół  Szkół  Samochodowych  w  Legnicy  w  ramach  obchodów  70-lecia  szkoły. Turniej będzie przeprowadzony
w formie zawodów zręcznościowych dla kierowców. W ramach imprezy uczestnicy będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w wielu konkurencjach. Spośród uczestników wyłoniony zostanie zwycięzca, który otrzyma puchar oraz tytuł Najlepszego Kierowcy Zespołu Szkół Samochodowych w Legnicy. Turniej skierowany jest do wszystkich chętnych osób zarówno indywidualnych jak i reprezentujących instytucje oraz firmy. Poniżej  przedstawiamy  wybrane  konkurencje  sprawnościowe: -jazda  slalomem -tor  przeszkód - jazda  na  czas - jazda z trolejami - wychodzenie z poślizgu -parkowanie na czas -przenoszenie przedmiotów. Zgłoszenia kandydatów przyjmujemy do 10 kwietnia 2023r.

  • CZERWIEC

- 16.06.2023 Wielki piknik motoryzacyjny

 

Dokładne informacje

można uzyskać w sekretariacie szkoły Tel.- 76 8622520 od poniedziałku do czwartku w godzinach 8.00-12.00, na stronie internetowej szkoły www.zss.legnica.eu   oraz portalach społecznościowych:

 

 

 

Artykuły

Banery/Logo